Regulator temperatury EXACONTROL E

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: ciągu 2-5 dni
Cena: 162,36 zł 162.36
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SAUNIER DUVAL
Kod produktu: 0020017839

Opis

EXACONTROL E to nowoczesny pokojowy regulator temperatury typu modulacyjnego. Jest on niezwykle wygodny w obsłudze, a regulacja modulacyjna gwarantuje płynne sterowanie mocą kotła, zwiększając komfort i ekonomiczną pracę.


Przeznaczenie: 

Pokojowy regulator temperatury umożliwia sterowanie kotłem bezpośrednio z pomieszczeń mieszkalnych, co jest bardzo wygodne szczególnie wówczas, gdy kocioł jest zainstalowany w pomieszczeniach gospodarczych. 

Podstawowe zadanie regulatora polega na dostosowaniu pracy kotła do warunków w pomieszczeniach. Regulator pełni rolę termostatu: mierzy temperaturę w pomieszczeniach i steruje pracą kotła, aby uzyskać zaprogramowaną temperaturę pokojową. 

EXACONTROL E wyposażony jest ponadto w szereg dodatkowych funkcji podwyższających komfort ogrzewania oraz wypływających na oszczędność i bezpieczeństwo. Do zalet tego urządzenia należą:

 • funkcjonalność – programowanie temperatury pomieszczenia oraz temperatury ciepłej wody użytkowej;
 • wygoda – wyjątkowo prosta obsługa, wyświetlanie temperatury pokojowej oraz wybranego trybu pracy kotła; diagnostyka usterek i wyświetlanie informacji o błędzie instalacji lub kotła;
 • komfort i oszczędne ogrzewanie dzięki regulacji modulacyjnej: regulator dostosowuje w czasie rzeczywistym wybraną temperaturę zasilania obiegu grzewczego, aby jak najlepiej dostosować pracę kotła do żądanej przez użytkownika temperatury pokojowej;
 • bezpieczeństwo – funkcja ochrony przeciwzamrożeniowej;
 • estetyczny, nowoczesny design.


Regulator EXACONTROL E może współpracować z następującymi kotłami Saunier Duval:

 • seria kotłów SEMIA (regulator EXACONTROL E lub E 7 stanowi standardowe wyposażenie kotłów SEMIA),
 • seria kotłów ISOTWIN,
 • kocioł SEMIA CONDENS,
 • seria kotłów THEMA CONDENS,
 • seria kotłów THEMA CONDENS AS,
 • kocioł ISOFAST 21 CONDENS,
 • seria kotłów ISOTWIN CONDENS,
 • kocioł DUOTWIN CONDENS.


Model: 

EXACONTROL E – regulacja temperatury pomieszczeń i temperatury ciepłej wody użytkowej.


Regulacja modulacyjna – większy komfort, większa oszczędność
Sposób pracy regulatora EXACONTROL E opiera się na regulacji modulacyjnej – regulator przez cały czas analizuje temperaturę pokojową i dostosowuje do niej moc kotła. Podczas. gdy typowe regulatory On-Off sterują kotłem poprzez ich włączanie i wyłączanie, EXACONTROL E zmniejsza lub zwiększa moc palnika. Taki sposób działania nie tylko zapewnia komfort grzewczy na stałym poziomie, a stabilna praca kotła oznacza lepsze spalanie i zwiększenie trwałości urządzenia.


Wygoda obsługi

EXACONTROL E to regulator pokojowy o nowoczesnym designie, wyposażony w czytelny ekran ciekłokrystaliczny, na którym wyświetlana jest aktualna temperatura pomieszczeń i ustawienia kotła. Pożądaną temperaturę pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej można w bardzo prosty sposób ustawić za pomocą pokrętła. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób ceniących łatwość obsługi.

Bezpieczeństwo 

Regulator EXACONTROL E posiada funkcję przeciwzamrożeniową, która uruchamia się, gdy temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej 3oC. Wówczas regulator steruje pracą kotła, aby podgrzać wodę grzewczą, a tym samym – zabezpieczyć instalację przed zamarznięciem.


Kolejna użyteczna cecha to autodiagnostyka usterek i wyświetlanie komunikatu o błędzie. W przypadku problemów z instalacją lub awarii kotła, regulator sygnalizuje je odpowiednim symbolem. Urządzenie jest też pomocne w przypadku serwisowania, ponieważ posiada system autodiagnostyki wskazujący serwisantowi przyczynę problemów, skracając tym samym czas usługi.

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl