Filtr magnetyczny DN32 gwintowany 1 1/4" siatkowy

Dostępność: tak
Wysyłka w: 24 h
Cena: 283,00 zł 283.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: INFRACORR
Kod produktu: 171/E3

Opis

 Filtr magnetyczny DN32 (1 1/4") gwintowany

 

Filtr przeznaczony głównie do ochrony instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, instalacji grzewczych i chłodzących oraz wszelkich urządzeń zamontowanych w takich instalacjach przed zanieczyszczeniami ciałami stałymi.

Filtracja magnetyczna polega na poddaniu wody oddziaływaniu pola magnetycznego, wytwarzanego na specjalnie skonstruowanym stosie. Cząstki zanieczyszczeń zostają złapane w pułapki wkładu magnetycznego, gdzie są utrzymywane siłami pola magnetycznego. Materiał ten daje się łatwo usunąć w czasie okresowego czyszczenia. Filtracja mechaniczna na wkładzie siatkowym wychwytuje pozostałe zanieczyszczenia.

Filtry zaleca się stosować do ochrony pomp, ciepłomierzy, wodomierzy, magnetyzerów i innych urządzeń oraz całych instalacji C.O. i C.W.O.


Dopuszczalne ciśnienie robocze: 16 bar

Dopuszczalna temperatura robocza 150ºC

Zasada i budowa działania

Działanie filtrów magnetycznych polega na dwuetapowym oczyszczaniu wody przepływającej przez filtr: mechanicznym i magnetycznym. Strumień wody wpływający do wnętrza filtru kierowany jest do przestrzeni oddziaływania pola magnetycznego. Stos magnetyczny wytwarza pole rzędu 0,1 T na zewnątrz obwodu magnesów, które powoduje przyciąganie produktów korozji. Między magnesami, w tzw. pułapkach magnetycznych, gdzie pole jest silniejsze - rzędu 0,5 T następuje wychwytywanie drobin szlamu magnetycznego, rozproszonych w wodzie. Zanieczyszczenia, które nie są podatne na oddziaływanie pola magnetycznego oddzielane są w sposób mechaniczny na siatce filtracyjnej.

Filtr magnetyczny składa się z kadłuba, pokrywy, wkładu siatkowego, wkładu magnetycznego, uszczelek i elementów złącznych. Kadłub i pokrywa wykonane są jako odlewy z żeliwa lub z mosiądzu krzemowego MK-80. Wkład magnetyczny to stos ułożonych współosiowo na mosiężnym trzpieniu pierścieniowym magnesów ferrytowych, oddzielonych od siebie przekładkami.

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl