Grupa bezpieczeństwa do naczynia wzbiorczego C.O. belka

Dostępność: tak
Wysyłka w: 24 h
Cena: 297,83 zł 297.83
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zespoły zabezpieczenia naczyń wzbiorczych są stosowane w instalacjach grzewczych zamkniętych i ich zadaniem jest nie dopuszczenie do nadmiernego wzrostu ciśnienia w tych instalacjach.
  
Zadaniem takiego zespołu zabezpieczenia jest skierowanie nadwyżki czynnika grzewczego (tj. wody powstałej w wyniku wzrostu jego objętości pod wpływem wzrostu temperatury) do naczynia wzbiorczego z przeponą, a w przypadku znacznego wzrostu ciśnienia przekraczającego 3 bar upuszczenie nadmiaru wody na zewnątrz.
Szybkozłączka (sprzęgło Gw ¾'') umożliwia bezpośrednie zamocowanie zespołu przeponowego naczynia wzbiorczego.

   
 
Wykonanie:
  •     konsola wykonana z rury mosiężnej Ø 33×2,5 w gat. CW508L wybłyszczana
  •     manometr 4 bary z zaworem stopowym
  •     zawór bezpieczeństwa 3 bary
  •     odpowietrznik automatyczny z zaworem stopowym
  •     sprzęgło
  •     2 kołki plastikowe rozporowe Ø 10 ze śrubą do mocowania zespołu do podłoża
  •     opakowanie karton
 
Zespoły zabezpieczenia naczyń wzbiorczych do C.O. produkowane są z rury mosiężnej o średnicy zewnętrznej ø 33 mm i grubości ścianki 2,5 mm, wykonanych z wysokiej jakości mosiądzu w gatunku CW508L, nie zawierającego szkodliwego dla instalacji ołowiu.

Wyposażenie

Zespoły zabezpieczenia naczyń wzbiorczych do instalacji centralnego ogrzewania wyposażone są w manometr 4 bar z zaworem stopowym (odcinającym), zawór bezpieczeństwa 3 bar, odpowietrznik automatyczny z zaworem stopowym (odcinającym), szybkozłączkę - sprzęgło z gwintem wewnętrznym Gw ¾'', służące do bezpośredniego mocowania naczynia wzbiorczego, korki uszczelniające oraz płytkę z otworami ułatwiającymi montaż zespołu do ściany.

Oferowany produkt zapakowany jest w pudełko tekturowe, w którym są też śruby z kołkami do mocowania. Wszystkie uszczelnienia w zespołach zabezpieczenia naczyń wzbiorczych wykonane są z gumy EPDM - 70, która gwarantuje należytą szczelność.

Montaż

Zespoły zabezpieczenia do C.O. montuje się na ścianie za pomocą śrub z kołkami rozporowymi. Naczynie przeponowe wzbiorcze odpowiedniej pojemności mocuje się do zespołu przy pomocy szybkozłączki - sprzęgła z gwintem wewnętrznym Gw ¾ ''. Wyjście zaworu bezpieczeństwa 3 bar powinno być podłączone do instalacji odpływowej.

Atesty i Deklaracje

Materiały wchodzące w skład zespołów posiadają odpowiednie atesty bądź świadectwa jakości (rura mosiężna ø 33 x 2,5, manometr 4 bar, odpowietrznik automatyczny, szybkozłączka - sprzęgło, wszystkie oringi).

GWARANCJA 2 LATA

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl